Akcja ,,LoKen – rowerem do szkoły’’

Akcja ,,LoKen – rowerem do szkoły’’ post thumbnail image

Rozpoczęliśmy kolejną akcję w ramach projektu ekologicznego ,,Czyste powietrze LoKen – jesteśmy na TAK!’’.

W dniach od 8.04 do 12.04 45 uczniów i 4 nauczycieli, którzy zgłosili się do akcji będzie przez cały tydzień przemierzać drogę do szkoły i z powrotem używając nieemisyjnego środka transportu.  Najwięcej osób przyszło na piechotę lub przyjechało rowerem, ale pojawili się również zwolennicy hulajnóg i rolek.

Każdy uczestnik otrzymał kartę rejestracji, w której zanotuje ilość pokonanych w ten sposób kilometrów. Na podstawie wyniku, z zastosowaniem kalkulatora CO2, zostanie obliczona ilość dwutlenku węgla, która dzięki zrezygnowaniu z jazdy samochodem nie zostanie wyemitowana do atmosfery. Chęć udziału w akcji zadeklarowało 49 osób (w tym 45 uczniów i czworo nauczycieli).

Koordynatorem akcji jest nauczyciel wychowania fizycznego – pan Wojciech Zieleniewski.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu priorytetowego “Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem środków udostępnionych przez NFOŚiGW dla WFOŚiGW w Białymstoku “Czyste powietrze – LoKen jesteśmy na TAK!” Nr 5929/23/B-EE/ECP-924/DEE