,,LoKen – rowerem do szkoły’’

,,LoKen – rowerem do szkoły’’ post thumbnail image

Zachęcamy do udziału w akcji ,,LoKen – rowerem do szkoły’’ w ramach projektu ekologicznego ,,Czyste powietrze LoKen – jesteśmy na TAK!’’

Szukamy chętnych uczniów i nauczycieli, którzy nie są obojętni na czystość naszej planety i powietrza jakim oddychamy. Osoby, które zgłoszą się do akcji, będą musiały przez wyznaczony tydzień w kwietniu, przemierzać drogę do szkoły i z powrotem rowerem, pieszo lub innym środkiem transportu nieemisyjnego. Każdy ze zgłaszających się uczestników otrzyma kartę rejestracji, w której zanotuje ilość pokonanych kilometrów w określony sposób. Na koniec wyzwania wszystkie kilometry zostaną zsumowane. Na podstawie wyniku, z zastosowaniem kalkulatora CO2, zostanie obliczona ilość CO2, która dzięki zrezygnowaniu z jazdy samochodem osobowym do szkoły, nie zostanie wyemitowana do atmosfery.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego. Koordynator akcji – nauczyciel wychowania fizycznego – pan Wojciech Zieleniewski.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu priorytetowego “Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem środków udostępnionych przez NFOŚiGW dla WFOŚiGW w Białymstoku “Czyste powietrze – LoKen jesteśmy na TAK!” Nr 5929/23/B-EE/ECP-924/DEE